ÇIRAKOĞLU PAZAR'DA İNCELEME YAPTI
AK Parti Rize Milletvekili Lütfü Çırakoğlu, Pazar ilçesinde bir dizi incelemelerde bulunarak, eğitim ve sağlık yatırımlarını yerinde görerek bilgi aldı.


09 Mart 2010 Salı
Pazar'a gelen Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu, Hamidiye bölgesindeki inşaatı devam etmekte olan bölge hastanesinde incelemeler yaptı. Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’in de katıldığı ziyarette, Pazar Devlet Hastanesi Başhekimi Ali Özdemir, Çırakoğlu’na hastanenin birimleri hakkında bilgiler verdi.

Hastane ziyaretinin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandıran AK Parti Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu, Çamlıhemşin ile Pazar’da yapılan sağlık ve eğitim yatırımlarını incelediklerini ifade ederek, “Her konuda olduğu gibi özellikle sağlık alanında da hastalarımıza, insanımıza kaliteli hizmet sunmanın çabası içerisindeyiz. Yeni yapılan hastanelerimizde; tek ve çift yataklı, banyosu, tuvaleti bulunan, belki de dünyada en modern hastanecilik diye tanımlayabileceğimiz bir sağlık sistemine geçiş süreci yaşıyoruz. Hamidiye Bölge Hastanesi’nin inşaatına 2008 yılında başlanıldı. Ağustos ayında hizmete açılması planlanıyor. Ortalama 3 yıl gibi kısa bir sürede hastalarımıza hizmet verecek bir noktaya getirilmiş oluyor. Dolayısıyla Türkiye’nin sağlık, alt yapı, ulaşım gibi her yönüyle şekli değişiyor.” dedi.

Daha sonra, ABD’de yaşayan Pazarlı hayırsever işadamı Ali Rıza Sarıoğlu’nun, babası Hüseyin Sarıoğlu adına memleketi Pazar’ın Hamidiye Mahallesi’nde yaptırdığı ilköğretim okulunda incelemelerde bulunan Vekil Çırakoğlu ve beraberindekiler, Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Yaşayan’dan son durumla ilgili bilgi aldı. Milli Eğitim Müdürü Yaşayan, okulun kalorifer tesisatının tamamlanmasıyla eğitim ve öğretime hazır hale geleceğini belirterek, muhtemelen bunun da Nisan ayını bulacağını söyledi. Müdür Yaşayan, eksiksiz bir şekilde yeni dönemde okulun hizmete açılmasının planlandığını ifade etti.

Buradan, yapımı tamamlanarak eğitime başlanan Pazar Atatürk Lisesi ve ardından da inşaatı tamamlanarak hizmete giren Pazar Halk Eğitim Müdürlüğü binasına geçen Çırakoğlu, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa’yı da makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

PAZAR’A TOMASLI SUYU MÜJDESİ
AK Parti Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu, Pazar’ın temiz içme suyu ihtiyacını karşılayacak Tomaslı projesi için İller Bankası’na yapılan kredi başvurusunun onaylandığını da kaydederek, “Seçim süreci içerisinde de söylemiştik, Pazar’ın en önemli sorununun su olduğunu biliyorduk. Pazar’dan yaklaşık 18 kilometre ötede olan kaynaktan ilçeye su getirme çalışmaları başlatılmıştı. Bunun 9 kilometrelik bölümü tamamlanmıştı. Kalan 9 kilometrelik bölüm için de kaynak ayrıldı. İnşallah Pazar’ımıza içme suyu noktasında sıkıntı yaşatmayacak bir projenin tamamlanmasını planlıyoruz. Finansman hazır. Bunun için boruların alım ihalesi yapılacak. Böylece suyun Pazar’a ulaştırılması çalışması başlatılacak. Pazar’ın su sıkıntısını çözecek müjdeyi bu vesileyle vermek istiyorum.” dedi.

YENİ MEYDAN PROJESİ HAZIR
Vekil Çırakoğlu, Eski hükümet konağının yıkılmasıyla kazanılan alanı da içine alacak şekilde meydanda bir yeşil alan, park ve dinlenme yeri yapılmasıyla ilgili Pazar Belediyesi tarafından hazırlattırılan projeyi de inceledi. AK Parti Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu, projenin bir an önce hayata geçirilmesi için gerekli tüm desteğin sağlanacağını da kaydederek, “Daha önce hükümet konağının yıkılmasıyla ortaya çıkan alanda, halkımızın isteği doğrultusunda bir meydan projesi yaptık. Pazar’a yakışır, modern ve estetik bir proje olmuş. Zaman geçirilmeden inşaata başlanıp kısa sürede halkımızın hizmetine açılması için üzerimize ne düşüyorsa biz de gereken desteği vereceğiz. Böylece adım adım Pazar’ımızın daha önce alamadığı, yapılmayan hizmetleri adım adım getirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

KAYMAKAM GÜNEY İLE İSTİŞARE
Son olarak Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’i makamında ziyaret eden Vekil Çırakoğlu, burada da yatırımlar ve ilçenin sorunları hakkında istişarede bulundu. Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, vekil Çırakoğlu’na; Merkez Camii bitişiğindeki boş alanda bir kaymakamlık binası yapılması, Pazar Meslek Yüksekokulu için onarımı yapılan yurt binasının tahsis sorunu ile Pazar-Ardeşen arası minibüs esnafının yaşadığı sorunun çözümü noktasındaki düşüncelerini aktardı.
Konuların karşılıklı görüşmeler ve hakkaniyet ölçüsü içerisinde çözüme kavuşturulması gerektiğini belirten Rize Milletvekili Lütfü Çırakoğlu, “Pazar ve Ardeşen iki komşu ilçemizdir. Ben bu anlamda her iki ilçemizin kaymakamlarının bir araya gelerek ortak bir çözüm üreteceklerinden ümitliyim. Hekimliğim döneminde ayrım yapmadım, bugün vekilliğim döneminde de kesinlikle yapamam. Pazar, ‘hastane ve adliye şehrin uzağına taşındı’ diye sitem ediyor, Ardeşen, ‘ilçeden yatırımlar Hamidiye’ye kaydırıldı’ diye dert yanıyor. Devletimiz en uygun yerde en uygun hizmeti sunmak için buralarda büyük paralar harcayıp yatırımlar yaptı. Rizeye, Trabzon’a kadar, sağlık hizmeti almak için giden Pazar, Ardeşen, Fındıklı, Arhavi, Hemşin ve Çamlıhemşin’deki vatandaşlarımız, şimdi 4-5 kilometre ötede ortak bir noktada hizmet verecek bu yatırımlardan hep birlikte istifade edecekler.” şeklinde konuştu.

    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 2192 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  1  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost