Ana Sayfa Haberler Foto Galeri Neler Yeni Okul Hatıraları Ziyaretçi Defteri  
    Genel Tanıtım
    Önemli Telefonlar
    Video Köşesi
    Mahallelerimiz
    Köylerimiz
    Okullarımız
    Yöresel Değerlerimiz
    Yöremizde Turizm
    Köşe Yazıları
    Sizden Gelenler
    Rizeli Şehitlerimiz
    Canlı Şehir Kameraları
    Gazeteler
 
Sitemizi rizepazar adlı kişiyi Twitter'da takip et'den Takib edebilirsiniz...
 
 

HALK EĞİTİM'DE AŞÇILIK VE PASTACILIK KURSU
Pazar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde aşçılık ve pastacılık kurslarının yapılabilmesi için uygulama sınıfı eksikliği gideriliyor.

02 Mart 2014 Pazar
Pazar Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ömer Keskin, Kurum bünyesinde giriş katta uygun bir sınıfı mutfağa dönüştürülme çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Tam teşekküllü laminant kapaklı mutfak dolabı, bulaşık makinesi buzdolabı, fırın ve çok sayıda demirbaş ve mutfak gereçlerinin olduğu 34 metre kare alandaki mutfakta sürekli sıcak su sağlayan büyük şofben ve çift musluklu lavabo ile çalışma tezgahı bulunmaktadır” diye konuştu.

Keskin, yöreye ait mutfak kültürünü tanıtmak, çalışmalara renk ve koku katmak için bu eksikliği gidermeye karar verdiklerini belirterek, “Yönetici arkadaşlarımızla yaptığımız beyin fırtınası sonucunda neler yapabiliriz ve nasıl yapabilirizi konuştuk. Şuana kadar yapılanların birçoğu Okul Aile Birliği Başkanlığımızın katkılarıyla, bir kısmı da hayırseverlerin katkılarıyla yapıldı. Hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi.Hedeflerinin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile işbirliği halinde yeni bir kurs açmak olduğunu ifade eden Keskin, “Aslında şunu da belirtmek gerekmektedir ki aşçılık ve pastacılık alanında çok sayıda ara elemana ihtiyaç vardır. Amacımız insanlara meslek vermek ve balık yemeden önce balık tutmayı öğretmektir” dedi.

Keskin, açacakları aşçılık sınıfının 3 vardiya şeklinde çalışmasını planladıklarını belirterek, “İlkinde sabah 9.00 ile 15.30 arası 'Aşçı yardımcılığı kursu', ikincisinde ise hafta içi 3 gün akşam 16.00 ile 20.00 arasında 'Aşçı çırağı kursu' , üçüncüsünde ise hafta içi 2 gün akşam 16.00 ile 20.00 arasında “Yaş pasta ve kuru pasta yapma ve servise hazırlama kursu” olarak uygulayacağız” diye konuştu.

Birçok demirbaş eksikliklerinin olduğunu da belirten Keskin, bunları en kısa zamanda gidereceklerini ve bunun için çalıştıklarını belirtti.

875

 
 01-Şubat-2015  31-Ocak-2015  30-Ocak-2015  29-Ocak-2015  28-Ocak-2015  27-Ocak-2015  26-Ocak-2015

   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    İletişim

 
© 1997 - 2015  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  8  ziyaretçi bulunmaktadır.