SÜTLÜOĞLU: 'ÖZEL SEKTÖR İSTİSMAR ETMESİN'
ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, özel sektör çay işletmelerinin üreticinin çaresizliğini istismar etmemesini istedi.


03 Haziran 2011 Cuma
Sütlüoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaş çay hasadının bu yıl Artvin'den Giresun'a kadar olan bölgede aynı anda geldiğini belirterek, "İlk kez bu yıl yaş çay kademeli olarak gelmedi. Sahil, iç ve yüksek kesimlerde aynı anda geldi. Biz bunu önceden görerek vatandaşlarımızı biran önce bahçelerine girmeleri konusunda uyarmıştık. ÇAYKUR olarak 6 bin 600 ton günlük çay işleme kapasitemiz var. Bunun üzerine çıkamayız. Bu nedenle kademeli olarak kontenjan uygulamasına geçmek zorunda kaldık" dedi.

Doğu Karadeniz'de özel sektör işletmeleri ile birlikte günlük 10 bin ton yaş çay işleme kapasitesinin olduğunu ifade eden Sütlüoğlu, "Özel sektör işletmelerinin temsilcileri ile bir araya geldik. Yaşanan izdihamdan dolayı onlardan da tam kapasite çalışmalarını istedik. Ancak, özel sektör çay işletmeleri müstahsilin çaresizliğini istismar etmesin. Vatandaşın çaresizliğini istismar edecek politikalar ahlak dışıdır. Kısa vadeli değil uzun vadeli, vatandaşın tepkisini çekmeyecek politikalar uygulasınlar. Yaş çayı düşük bedelle almasınlar" diye konuştu.

Sütlüoğlu, 1. Sürgün Mayıs ayı döneminde, 38 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirdiklerini, yaş çay kilogram bedelinin belirlenmesinin ardından, bordroların hazırlanarak, ödemelerin hemen yapılacağını sözlerine ekledi.


Anahtar Kelimeler : Çaykur , İmdat Sütlüoğlu
    
 
  yaşar.çık (06.06.2011 20:55:51)
  *****

Editörün Notu
Sayın Yorumcu....
Kelimeler arasına nokta (.) koyarak yorum yazdığınız için mesajınız onaylanamadı...
2518
 
  HİDAYET UYUMAZ (05.06.2011 10:18:50)
  syın genelmüdürüm öncelikle görevinizde başarilar dilelim ben RİZE /PAZAR / KÜZAYÇA KOYUNDEN BİR ÇAY üretiçisi olarak İST katiliyorum heryil halkimiz çaydan şikayetçi malüm rize insani tek gelir kaynaği çay özel sektor çay üretiçilerini çok madür dürümda birakiyor 725 -750 TL çayaliyom diyor devlete çaysatmak çokzor özel sektor çaylari devleten almasigerek bu yolla çay üretiçiler madur durumda kalmaz çay üretiçisinin muhatabi devletimiz olmalidir vede devletimiz yeni çaykur fabrikalari kurmasi lazim dir bu yorumu ilgili devlet büyüklerimizle paylaşmanizi rica ederim rize için herz güzel neyse yapılmasi gerekir tekrar sizlere başarilar dilerim yaradanim sizleri utan dirmasin HİDAYET UYUMAZ
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 5880 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  18  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost