PAZARSPOR'DA BAŞKAN YENİDEN HÜSEYİN YANGIN
Pazarspor'un olağan genel kurulu yapıldı. Hüseyin Yangın, büyük bir destekle başkan seçildiği kongrede, takımın 2. Lig'e çıkacağı sözünü verdi.


26 Haziran 2011 Pazar
Başkan Yangın, daha önce 8 yıl başkanlık yaptığını ve son 2 yıl dinlenmesinin ardından tekrar takımını 2. Lige çıkartmak için yola çıktığını belirtti.

Pazarspor'da Hüseyin Yangın dönemi yeniden başladı. Pazarspor Günbatımı Restoran'da gerçekleştirilen ve heyecanlı mesajların verildiği kongreye AK Parti'den bu dönem İstanbul Milletvekili seçilen Pazarlı Osman Aşkın Bak ile İstanbul Vali Yardımcısı Ali Bakoğlu da katıldı.

Çaykur Genel Müdürlüğü Müşaviri Osman Keser'in divan başkanlığımı yaptığı kongrede Hüseyin Yangın'ın tek listesi yapılan oylamada göreve seçilirken yeni yönetim kurulu da şu isimlerden oluştu: Uğur Gülek Balta, Cihan Ergenç, Ali Osman Telatar, İlhami Günaydın, Mustafa Yüksel, Recep Pehlivanlar, Hasan Telatar, Hızır Yıldız, İbrahim Karabekir, Şafak Balta, Talat Günday, Süleyman Yurtseven, Neşet Çakır, Bahattin Bozkurt, Doğan İnce, Talip Parlak, Mehmet Basa, Erdoğan Pınar ve Ekrem Azaklı.

Pazarspor Başkanlığını Hüseyin Yangın'a devreden Mustafa Taşkın, zor zamanda takımın yüzünü kara çıkarmadan, mücadele eden, hedefe oynayan bir ekip bıraktıklarını belirterek, yeni dönemin hayırlı olmasını diledi.

2 yıl aradan sonra yeniden Pazarspor başkanlığına seçilen Hüseyin Yangın ise güçlü bir yönetim kurulu oluşturduklarını ve mutlaka takımı 2. Lig'e çıkaracaklarının sözünü verdi.

Belediye Başkanı Ahmet Basa, eski Başkan Mustafa Taşkın'a Pazarspor'a yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, "Biz de belediye olarak Pazarspor'a elimizden gelen desteği verdik. Pazarspor'a verdiğimiz destekten dolayı neredeyse yargılanma safhasına geldik. Yeni Başkan Hüseyin Yangın'a da başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

İstanbul Vali Yardımcısı Ali Bakoğlu da yaptığı konuşmada, mavi rengin; özgürlüğün, barışın simgesi olduğunu, beyazın ise temizliğin, akın temsilcisi olduğunu belirterek, "İşte Pazar ve Pazarspor böyle bir kulübün onurlu ve görkemli göstergesidir. Mavi beyaz Pazarspor. Ben Pazar ve Pazarspor'un yükselişi için ne gerekliyse açık açık ifade etmek istiyorum yapmaya hazırım. Pazarspor'u destekleyemediğim zamanlar olmuştur ama yüreğim hep onlarla olmuştur" dedi.

AK Parti'den bu dönem İstanbul Milletvekili seçilen Pazarlı Osman Aşkın Bak ise yaptığı konuşmada Pazarspor'la buluşmasının 1996 yıllarına dayandığını ifade ederek, "Ben İstanbul Büyükşehir kulübünde görev yaparken Pazarspor ile bir hazırlık maçında değerli Başkanımız Hüseyin Yangın ile tanıştık. O zamanki Pazarspor'un genç kadrosu beni etkilemişti. İyi ve koşan bir takım vardı. Tabi süreç içerisinde Yangın bize sordu Pazar'da evin var mı diye. Ben de yok deyince 'sen Pazarlı değilsin' dedi. 'Pazarlı olmak için önce bir ev yapacaksın' dedi. Hakikaten doğru. Biz de bir ev yaptık ve Pazarlı olduk. Dolayısıyla Pazarspor'la ben iç içeyim. Pazarspor'dan İstanbul Belediyespor'a 7 tane sporcu aldık. Bunların hepsinde belki katkım oldu ama aslında Pazarspor bir futbolcu fabrikası gibi. Çeşitli kulüplere transfer olmuş 25'in üzerinde futbolcusu var. Ve bu gurur verici, bunu sürdüreceğiz. Pazarspor gerçekten UEFA kriterlerine yakın bir yönetim sistemine sahip kulüptür. Eksikler var, bunu da gidermek bizim görevimiz. İstanbul'dan milletvekili seçildim ama Pazar'ın emrindeyim. Değerli arkadaşlarla birlikte Pazarspor için önemli işler yapacağımıza inanıyorum. Tamamlanması gereken bir tesisimiz var. Karadeniz'e turist çekmek için bir proje var. Bunun için bu tesisin en kısa sürede tamamlanması gerekiyor. Başkan Yangın bunu bana aktardı. İnşallah gelecek hafta değerli bürokratlarımızla birlikte ilk işimiz bu olacak. Pazarspor büyük bir marka. Pazar'ımızı da tanıtıyor. Biz de el ele vererek daha iyi yerlere taşımalıyız. Yani en kısa sürede 2. Lig'e taşımalıyız. Aynı zamanda iyi futbolcu yetiştirerek üst takımlara satmalıyız. Bir ekol olmalıyız. Maddi ile olan başarılar kısa olur. Bizim bir sistem kurmamız lazım bu da burada var. Bunu devam ettirmemiz gerekiyor. Ben şahsım olarak göreve hazırım ve buradayım" şeklinde konuştu.

Yeni Başkan Hüseyin Yangın da yaptığı konuşmada önemli bir sorumlulukla karşı karşıya bulunduklarını belirterek, "Sizlerin konuşmalarınızdan ve bakışlarından bunu anlıyorum. Kolay bir göreve talip olmadık. Çünkü çıtayı yüksek tutmak istiyoruz. Talihsiz bir şekilde düştüğümüz yere tekrar çıkmak istiyoruz. Bu da bizim isteğimiz. Olması gereken de bu. İki yıl zarfında aslında yakaladık bu şansı ama başkan ve yönetim istediği desteği alamayınca neticeye varamadılar. Ama her şeye rağmen başarılı 2 sezon geçirildi. Başta kulüp başkanı olmak üzere emeği geçenlere şahsım adına teşekkür ediyorum. Bu sezon çok dalda ve çok fazla noktada hedef koyma yerine tek bir hedefe odaklanıp o hedefi yakalamak noktasında enerjimizi harcamamız gerekli. Bu hedeflerin en önemlisi tekrar 2. Lig'e çıkma arzusunu oluşturmak. Tabi taraftar kitlesini yanımızda bularak başarıyı yakalamak. Başkanlığı bıraktığımda destek olacağıma söz vermiştim. Elimden geldiğince ekonomik yardım yaptım. Şu ana kadar 800 bin lira harcama yapılmış. Bu iki yıl içerisinde yönetim kurulundan bir kaynak aktarılamadı. Özellikle 2 yıl için tekrar Pazarspor'u yönetme şerefini bana ve arkadaşlarıma teveccüh ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Güveninizi boşa çıkartmama adına elimizden geleni en iyi şekilde yapacağımı ifade ediyorum. Pazarspor'umuza her kesimin destek olmasını bekliyoruz. Bu sezon taraftarımıza çok ihtiyacımız olacak. Destek çok önemli. Divan Başkanı Osman Bey'in daha önce Çaykur'da yaptıkları desteğin devam etmesini diliyorum. Genel müdürümüz bölgemizin adamı; bakanlık yapmış çok değerli arkadaşımız. Mustafa Parlak gibi Pazar aşığı bir abimiz var. Rekabet Kurulu görevi sırasında çok desteklerini almışız. Şimdi o boşluğu genç milletvekilimiz ile dolduracağız. Bu boşluklar dolarsa dinamikler devreye girerse ben de size başarı sözü veriyorum. Sorunları biliyorum, beklentileri biliyorum. Buradaki konuşmalarda gerekli mesajları da aldım. Bu kongre beni heyecanlandırdı, heyecanımı daha da artırdı. İyi bir kadro kurarak taraftarı sahaya çekmek lazım. Bizlerin halkla sıcak ilişki içinde olması gerekli. Bunu yaptığımız dönemde her zaman başarılı olmuşuz. Sporcular için tribünler dolmuştur. Bunun için oluşturacağımız kadro o tavır ve davranış içerisinde olmalıdır" dedi.

GÖREV BÖLÜMÜ YAPILDI
Ayrıca Pazarspor'un yeni yönetim kurulu kongrenin ardından ilk toplantısını gerçekleştirerek, görev bölümü yaptı.
Buna göre, Başkan Vekilliğine Hasan Telatar, Muhasip üyeliğe As Başkan Nurettin Altaylar ve Hızır Yıldız, Genel Sekreterliğe Ahmet Topaloğlu, Futbol Şube Sorumluluğuna İbrahim Karabekir, Profesyonel Futbol sorumluluğuna Mehmet Basa, Alt Yapı sorumluluklarına İlhami Günaydın ve Recep Pehlivanlar, Kurumsal İletişime Talat Günday ve Basın Sözcülüğüne de Erdoğan Pınar getirildi.

Foto : Cengiz YILDIRIM


Anahtar Kelimeler : Pazarspor\'da yeniden Hüseyin Yangın devri , Pazarspor genel kurulu
    
 
  omer okten (06.07.2011 23:32:10)
  hayirli olsun basarilar temennisiyle allah yar ve yardimciniz olsun herzaman oldugu gibi yaninizda yakininizda destekcinizin
 
  Savaşır Günday (26.06.2011 11:28:27)
  Öncelikle Mustafa başkan ve ekibine yaptıkları ve yaşattıkları için teşekkürler, Hüseyin başkan (kaptan) sana ve ekibine başarılar diliyorum
Altyapıya önem veren bir ekip olmanızı istiyorum, saygılar.
 
  Hayrettin OĞUZ ( Zelekli ) (26.06.2011 07:59:49)
  Hüseyin abi yeni görevin hayırlı uğurlu olsun.
Rabbim mahçup etmesin.İnşallah başkanlığınız döneminde başarıdan başarıya koşar Pazar sporumuz.
Sizin başkan olmanız inanın çok ama çok güzel.Eski başkanımıza da hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz.
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 3512 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  21  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost