PAZAR VERGİ DAİRESİ ÖDÜL DAĞITTI
Vergi Haftası dolayısıyla Pazar Öğretmenevi'nde düzenlenen programda ilçede gelir ve kurumlar vergisinde ilk 5'e giren mükellefler ödüllendirildi.


27 Şubat 2010 Cumartesi
OSMAN KAMBUR - Pazar ilçesinde Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen özel programda, ilçede uzun yıllar esnaflık yapan ve vergisini aksatmadan ödeyen esnaflara plaket verildi. Programda ayrıca 2009 yılında yıllık gelir vergisi ve kurumlar vergisinde ilçe genelinde en yüksek beyannameyi veren 5 kurumlar 5 de gelir vergisi mükellefine teşekkür belgesiyle plaket sunuldu.

Programın açılış konuşmasını yapan Pazar Vergi Dairesi Müdürü Saadet Özdilek, bütçe gelirlerinin yüzde 85’ini vergilerin oluşturduğunu ifade ederek, “Ülkemizin kalkınması, işsizliğin önlenmesi ve kamu ihtiyaçlarının karşılanabilmesi; kamu gelirlerinin arzulanan düzeyde gerçekleşmesiyle mümkündür.” dedi.

Müdür Özdilek, vergi gelirlerinin daha sağlıklı toplanabilmesi, vergi bilincinin toplumun her kesimine benimsetilmesi için her ferdin azami derecede gayret göstermesi gerektiğini de kaydederek, bu bağlamda Pazar Vergi dairesi olarak hafta dolayısıyla bir dizi etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

Hafta dolayısıyla yapılan ziyaretler ve düzenlenen minik panellerde vergi bilincinin geliştirilmeye çalışıldığını söylen Pazar Vergi Dairesi Müdürü Saadet Özdilek, Pazar Öğretmenevi’nde düzenlenen bu özel programda ise konuya duyarlı mükelleflere teşekkür edilerek plaket sunulacağını anlattı.

Müdür Saadet Özdilek’in ardından Rize SMMM Odası Başkanı Muammer Berberoğlu, Rize Defterdarı Ali Tongül ve Hemşin Kaymakamı Caner Akgün de birer konuşmada bulunarak verginin ülke için önemine vurgu yaptılar.

Programın ikinci kısmında ise Pazar Vergi Dairesi’nde uzun yıllar mükellef olup vergi yükümlülüklerini yerine getirmede hassasiyet gösteren esnaflara plaket ve teşekkür belgesi verildi.

Mehmet Kadıoğlu’na belgesini Hemşin Kaymakamı Caner Akgün verdi.

Nedim Eyüpreisoğlu, belgesini Rize Defterdarı Ali Tongül’den aldı.


Refik İlişe’ye plaket ve teşekkür belgesini Garnizon komutanı Yüzbaşı Mehmet Akif Şahin verdi.

Kemal Göral’ın belgesini Pazar İlçe Cumhuriyet Savcısı Eyüp Göğüş takdim etti.

2009 yılında Pazar Vergi Dairesine en yüksek vergiyi veren ilk 5 gelirler ve kurumlar vergisi mükellefine de plaket sunuldu.

İlçe genelinde en çok vergi beyan eden gelir vergisi mükellefleri içerisinde 1. sırada yer alan Şemsettin Naiboğlu’nun adına Metin Pinaloğlu, plaketi Rize SMMM Odası Başkanı Muammer Berberoğlu’nun elinden aldı.

Yine İlçe genelinde en çok vergi beyan eden kurumlar vergisi mükellefleri içerisinde 1. sırada yer alan Naiboğlu İnşaat ve Ticaret Ltd. Şti. adına Metin Pinaloğlu’na plaketi Pazar Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Neşet Çakır verdi.


Gelir vergisi ikincisi Barış Ergün’ün plaketini Ziraat Odası Başkanı Nurettin İnce verdi.

Kurumlar vergisinde 2. sırayı alan Hocaoğlu Pazar Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. adına plaketi Mustafa Hocaoğlu, plaketini Nakliyeciler Kooperatifi Başkanı Turan Karahan’dan aldı.


Gelir vergisi 3’üncüsü Nihat Biberoğlu’nun plaketini ise Pazar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Rasim Çorbacı verdi.

Kurumlar Vergisi 3’üncüsü olan Şemsettin Naiboğlu Oğulları Petrol Tic. Ltd. Şti adına Vedat Naiboğlu’na plaketi Hakkâri Defterdarı Mehmet Yazar tarafından verildi.


Gelir vergisi 4’üncüsü Sedat Alptekin’e plaketi Pazar İlçe Malmüdürü Abdurrahman Karadeniz tarafından verildi.

Kurumlar Vergisi 4’üncüsü SS Pazar 4 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Turan Karahan, plaketini Vergi Denetimleri Büro Başkanı Ömer Yılmaztürk’ten aldı.


Gelir vergisinde Pazar ilçe 5’incisi Ahmet Barış’a plaketini Pazar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Besim acar verdi.

Kurumlar vergisi 5.’si Özgüçler Petrol Tic. Ltd. Şti. adına Osman Yüksel’e plaketini Rize SMMM Odası Disiplin Kurulu Üyesi İsmet Hatırnaz verdi.

Son olarak ise Pazar Vergi Dairesi personellerine de Müdür Saadet Özdilek tarafından özverili çalışmaları nedeniyle plaket verildi.


    
 
  D.ALİ (05.03.2010 12:46:46)
  Pazar vergı daıresınde yapılan çalışma ve etkınlıkte emeğı geçenlerı kutluyom
 
  ishak akın (28.02.2010 13:18:04)
  vergı daıresı calışanlarını canı gönülden kutlarım başarılar dılerım ishak akın
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 7527 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  22  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost