PAZAR MÜFTÜSÜ AKSOY'A VEDA YEMEĞİ
Bayburt İl Müftülüğü'ne atanan Pazar Müftüsü Kemalettin Aksoy'a Pazar Kaymakamlığı tarafından veda yemeği verildi.


22 Haziran 2011 Çarşamba
Pazarspor Günbatımı Tesisleri'nde Pazar Kaymakamlığınca düzenlenen veda yemeğine Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Ahmet Basa, Rize İl Müfttü Yardımcısı Yahya Çankaya, İl Müftülüğü Şube Müdürü Erol Alkan, Rize il vaizleri, ilçe müftüleri, Rize Eğitim Merkez Müdürü Mehmet Bilgin, Eski İl Müftüleri Haydar Sadıkoğlu ve Fevzi Aksoy, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile din görevlileri katıldı.

Rize Eğitim Merkezi Kıraat hocalarından Fatih Çakmaktaş, yemekten sonra Kuran-ı Kerim tilaveti okudu. Ardından Emekli İl müftüleri kısa bir konuşma yaptılar.

 

İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney yaptığı konuşmada Müftü Aksoy'un yıllardır kazandığı tecrübelerle yeni görevinde daha güzel işlere imza atacağını belirterek, "Müftümüzün Pazar'dan ayrılışına üzülüyoruz. Ama müftümüzün Pazar'da gösterdiği başarısını Bayburt'ta da devam ettireceğine inanıyorum. Görev süresince halkla kaynaşmasını bilen, alçakgönüllü ve çalışkan kimliği ile herkesle diyalog içinde olan, halk tarafından da sevilip sayılan, bilgi birikimini ve tecrübesini takdir ettiğimiz müftümüze bundan sonraki çalışma hayatında başarılar dilerim" dedi.

22 yıl önce babasının ilçe müftülüğü yaptığı Pazar'da kendisinin de 8 yıl aynı görevde bulunduğunu ve ardından da Bayburt İl Müftülüğüne atandığını belirten Kemalettin Aksoy ise yaptığı konuşmada, "Pazar'da 8 yıl görevde bulundum. Bugün ise acısıyla, tatlısıyla geride kalan görev süremizin ardından veda etmenin heyecanı içerisindeyim. Burada hizmet süremi doldurdum. Takdir etmişler Bayburt İl Müftülüğü görevini tevdi etmişler. Yurdumuzun her yeri hizmet kapısıdır. Allah nasip ederse orada da hayırlı hizmetlere devam edeceğim. Hepiniz hakkınızı helal edin" diye konuştu.

Yemekten sonra İlçe Kaymakamı Güney tarafından Müftü Kemalettin Aksoy'a plaket ve takdirname belgesi verildi.

Ayrıca Rize İl Müftülüğü adına İl Müfttü Yardımcısı Yahya Çankaya ve Rize Diyanet-Sen Başkanı Recep Şafak da Müftü Aksoy'a birer plaket takdim ettiler.


Anahtar Kelimeler : Pazar ilçe müftülüğü , Bayburt il müftülüğü , Kemalettin Aksoy
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 7653 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  15  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost