KÖYLER VE MAHALLELER TURNUVASI 5.GÜN
Pazar 5. Spor Şenliği kapsamında düzenlenen köyler ve mahalleler arası Futbol Turnuvasında bugün oynanan 2 müsabakada meşin yuvarlak 4 defa ağlarla buluştu.


17 Haziran 2011 Cuma
İlçe Kaymakamlığı ve Pazar Belediyesi tarafından ortaklaşa tertiplenen Pazar 5. Spor Şenliği kapsamında düzenlenen Köyler ve Mahalleler arası futbol turnuvasına Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Sentetik Yüzeyli Futbol Sahasında C grubunda bugün oynanan 2 karşılaşma ile devam edildi.

Turnuvanın beşinci gününde oynanan 2 müsabakada sadece 4 gol atıldı.

Günün ilk karşılaşması Balıkçı Köyü ile Derebaşı + Ocak Köyleri karması arasında oynandı. Zorlu ve çekişmeli geçen karşılaşmayı Balıkçı Köyü takımı 1-0 önde tamamlayarak sahadan galip ayrıldı.

Günün ikinci karşılaşmasında ise Yemişli Köyü ile Irmak köyü takımları karşı karşıya geldi. Olaylı geçen karşılaşmayı Irmak Köyü takımı 3-0 kazandı.

Turnuva Pazartesi günü D grubunda Saat 17:00'da Zafer Mahallesi-1 ile Zafer Mahallesi-2 takımları arasında, Saat 18:00'da Alkmescit + Elmalık Köyleri karması ile Orta Tütüncüler Köyü arasında oynanacak karşılaşmalarla devam edecek.

C GRUBU PUAN DURUMU
      O G B M A Y Av P
1   Irmak Köyü 2 1 0 1 4 2 2 3
2   Yemişli Köyü 2 1 0 1 3 3 0 3
3   Derebaşı Köyü + Ocak Köyü 2 1 0 1 2 2 0 3
4   Balıkçı Köyü 2 1 0 1 1 3 -2 3

TURNUVAYA HAKEM DAYANMIYOR
Pazar İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hasan Tezcan, son günlerde köy maçlarında olumsuz davranışlar görüldüğünü belirterek, "Beşincisini düzenlediğimiz bu güzel organizasyona gölge düşürmek isteyen sporculara kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Bu olumsuzlukları yapan sporcular ihraç edilerek bir daha turnuvalarda oynayamayacaklar. Hakem arkadaşlarımızın yönetimini beğenmeyen takımlar Rize'den hakem getirilmesini istediler getirdik. Bu hakem arkadaşımıza da olumsuz davranış yaparak gitmesine sebep olanlar, bugün oynanan maçlarda Pazarlı arkadaşlarımıza da aynı davranışları sergilediler" dedi.

Tezcan, hakem konusunda her yolu denediklerini belirterek, "Rize'den amatör hakem getirdik beğenmediniz, Pazar'dan hakem buluyoruz beğendiremiyoruz. Acaba sorun hakemlerimizde mi? Yoksa anlayışımızı değiştirememiş olmamızdan mı kaynaklanıyor? Pazar bir kültür ilçesidir, spor şehridir. Köy takımlarımızdan isteğimiz mağlup olduğumuz zaman olgunluk göstererek karşı takımı tebrik edebilmeyi öğrenmek ve kol kola sahadan ayrılmayı başarabilmektir. Bu güzel organizasyonun devam edebilmesi için herkesin sahip çıkması birbirini sevmesi çok önemlidir. İlçemiz küçük şirin bir ilçe herkes birbirini tanıyor. Yapılan olumsuz davranışlar kimseye kar kalmayacak. Aksine bu davranışlarından dolayı yadırganacaklar ve bir daha turnuvalarda oynayamayacaklardır. Köy muhtarları ve köylerin ileri gelen insanları gençlerimize sahip çıkalım. Olumsuz davranış sergileyen gençlerimizi överek değil, onları uyararak eğitmeye çalışalım. Eğer duygularına hakim olamıyorlarsa takımlarda oynatmayalım ve köylerimizi lekelemeyelim. Birlik ve beraberlik içerisinde maçların sonlandırılması dilekleriyle tüm takımlara başarılar dileriz" şeklinde konuştu.


Anahtar Kelimeler : Pazar 5. Spor Şenliği , Futbol Turnuvası
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 5362 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  10  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost