HER ŞEYE RAĞMEN OYUMUZU ARTIRDIK
CHP Pazar İlçe Başkanı Mahmut Telatar, 12 Haziran seçimlerini değerlendirdi. Telatar, tüm olumsuz şartlara rağmen oyarını yükselttiklerini söyledi.


18 Haziran 2011 Cumartesi
CHP Pazar İlçe Başkanı Mahmut B. Telatar, yoğun bir tempo ile yürütmüş oldukları seçim çalışmasının ardından istedikleri sonucu alamasalar da oylarını önemli oranda artırdıklarını söyledi.

Telatar, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Çok zor bir yerde siyaset yapıyoruz. 12 Eylül cuntasının üzerimizden silindir gibi geçmesinin ardından örgütlülüğü dağıtılan CHP, sonrasında Mesut Yılmaz’ın ANAP Genel Başkanı olmasıyla tabanının yaklaşık üçte ikisinin Anavatan Partisi’ne kayması durumuyla karşı karşıya kalmıştı. ANAP tarihe karıştıktan sonra yapılan ilk seçimde kaybettiğimiz tabanımızın yeniden CHP çatısı altında birleşmeye başladığı bir süreç yaşadık. Geldiğimiz bu aşama bizim Pazar’da yeniden yükselişe geçtiğimizin ilk göstergesi olmuştur."

CHP'nin yükselişe geçmesinin bazı kesimlerde rahatsızlık oluşturduğunu söyleyen Telatar, "Partimizin yükselmeye başlaması karşısında endişelenen CHP karşıtları çaresizlik içerisinde bize fütursuzca saldırılarda bulunmuş ve bizi iftiralara maruz bırakmıştır. İnsanların siyasal görüş ve duruşlarında zaman içerisinde değişimler olmasının normal olmasına rağmen adayımızın sekiz yıl önce yapmış olduğu bir adaylık başvurusu bu seçimde sanki bir zaafmış gibi gösterilmeye çalışıldı. Diğer yandan son gün kimliği belirsiz kişiler tarafından gece sokağa ve evlere bırakılan broşürler kendimizi anlatmamıza imkân kalmayacak bir sürede dağıtıldığı için kendimizi anlatamadık. Tüm bunlar bize karşı yürütülen kampanyanın ne kadar ahlaksızca yapıldığının kanıtıdır. Tüm bu olumsuzluklara rağmen oyumuzu 2007 ve 2009 seçimlerine göre önemli oranda arttırdık. Seçim çalışmaları sırasında bize destek veren, oy veren/vermeyen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


Anahtar Kelimeler : CHP Pazar ilçe teşkilatı
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1656 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  21  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost