DOĞA YÜRÜYÜŞÜNE YOĞUN KATILIM
Pazar Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Pazar Spor Şenliği kapsamında doğa yürüyüşü gezisi etabı yoğun bir katılım ile gerçekleşti.


27 Haziran 2011 Pazartesi
Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve İyidere Kaymakamı Mehmet Çağrı Özpolat'ın da iştirak ettiği, Mustafa Memoğlu'nun rehberliğinde 250 ye yakın doğasever vatandaşın katılımlarıyla Çamlıhemşin Verçenbek yaylası kapılı göllere gezi düzenlendi.

Pazar dan 2934 rakımlı Verçenik dağı eteklerindeki göllere 3 saatlik araç yolculuğu 2 saatlik de doğa yürüyüşü ile ulaşan kafile bölgede güzel saatler geçirdi. 5'in üzerinde büyüklü küçüklü göl'ün bulunduğu alanda tulumlar eşliğinde horon tepen ekip doğa güzelliklerinin keyfini çıkardı.

Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, gezi dönüşünde yaptığı açıklamada Pazar Spor şenliğinin birçok dalda sportif ve kültürel aktivitelerin gerçekleştirilerek halkımızın güzel vakit geçirmesini ve spor'a özendirilmesini sağlamak amacıyla düzenlendiğini belirterek, "Bu tip doğa yürüyüşleri faaliyetleri ayrıca yıllarca bu yörede yaşayan ancak yıllarca bu gün yarın diyerek bu güzellikleri görme zamanı bulamayan insanlara da imkan sunmaktadır. Gezimiz de katılımcılarımız yöresel ezgilerle, müziklerle oynayıp eğleniyorlar. Günlük hayatın rutininden debdebesinden uzaklaştığımız kafamızın boşaldığı deşarj olduğumuz bize gezi oldu. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu yıl Üniversite sınavları, Pazarspor'un ve Pazar Sanayi Sitesi Derneği'nin kongresi olmasına rağmen yoğun bir katılım olan gezimiz önümüzdeki yıl daha geniş katılımlarla devam edecektir" dedi.

İlk etap da düzenlenen gezinin ilk günü Cumartesi katılımcılar akşam saatlerinde Pazar'a dönüş yaparken, ikinci etabında çadır konaklaması yapanlar ise geceyi bölgede geçirip ertesi gün çevreyi gezip dönüş yaptılar.

Fotoğraflar: Gökhan Telatar


Anahtar Kelimeler : Doğa yürüyüşü , pazar 5. spor şenliği
    
 
  salim (28.06.2011 16:10:29)
  syn Heberi yazan arkadaşşım Horon tepilmez Oynanır
Geziyi düzenleyen ve bu gezide emeği bulunan kişilere teşekkürlerimi sunarım.
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 5777 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  18  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost