AMERİKA'DAN PAZAR'A EĞİTİM DESTEĞİ
Rize’nin Pazar İlçesi Aktepe İlköğretim Okulu’nda görev yapan Türkçe öğretmeni Duygu Yurdseven’in Türkiye- Amerika Kadınlar Ligi Derneği’ne yaptığı çağrı ses getirdi.


07 Haziran 2011 Salı
ALİ TONYALI - Aktepe İlköğretim Okulu Türkçe öğretmeninin ABD'deki TALL derneğine yazdığı mail karşılık buldu ve okula bilgisayarlarla elektronik eşyalar geldi.

Derneğe yazılan maille öğrencilere destek istenirken Türkiye- Amerika Kadınlar Ligi Derneği tarafından Pazar Aktepe İlköğretim Okulu'na 2 adet projeksiyon, 2 adet masaüstü bilgisayar, 5 adet netbook, 1 adet fotokopi makinesi ve çok sayıda flash bellek bağışında bulunuldu.

Bağışlanan eşyalar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait yaşayan, Şube Müdürleri Necmettin Yaşar ve Besim Acar'ın da katıldığı törenle okul yetkililerine teslim edildi.

Okul müdür yardımcısı Nurdoğan Güngör ile temasa geçen TALL Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Naime Berköz daha sonra eşiyle birlikte bizzat okulu da ziyaret etti.

Pazar Aktepe İlköğretim Okulu Türkçe öğretmeni Duygu Yurdseven'in Türkiye- Amerika Kadınlar Ligi (TALL) Derneği'ne yazdığı o e-mail: Ben bir köy öğretmeniyim. Rize'nin Pazar ilçesinde tepelerin en ak olanında, Aktepe'deyim. İki renkten oluşur burada doğa: Çayın yeşili, denizin mavisi. Ben öğrencilerimi Attila İlhan mavisiyle, Cahit Sıtkı yeşiliyle boyamak istiyorum. Ömer Seyfettin pembesiyle Yakup Kadri kırmızısı da olsun yüzlerinde. Necip Fazıl moru, Ayşe Kulin sarısı... Ümit Yaşar turuncusuyla kaplayayım minik düşüncelerini. Hayallerini Nazım Hikmet beyazıyla süsleyeyim öğrencilerimin. Rengârenk dünyaları olsun onların. Sıkışıp kalmasınlar kitaplığımızdaki tek renkli dünyaya. El uzatın, renklendirin onların cansız hayallerini. Onlar benim fidanlarım. Kuru, cılız fidanlarım. İhtiyaçları var suya. Yeşermeye, çiçek açmaya. Bir yudum su olun onlar için. Bir "kitap"la.


Anahtar Kelimeler : Amerka Kadınlar Ligi , Aktepe İlköğretim Okulu , Duygu Yurdseven
    
 
  Suleyman Eyuboglu (08.06.2011 08:40:01)
  Biz ne kadar politikalarini begenmezsekde, Amerikan halki insancildirlar, yardimseverdirler, hele cocuklarin egitim konusunda duyarlidirlar, eger inanirsalar seve seve yardim ederler.
 
  Hayrettin OĞUZ Zelekli (07.06.2011 20:48:28)
  Bu Amerika Garıp bir ülke.İnşallah hep ülkemize dostça bakar.Birgün gelirde farklı plan içine girmez.Avrupalılar bizim karadenizlilere biraz benziyor aslında.Ya ülkede sıcaklar çok artar ise amerikalılar gelir belki pazara yerleşir bellimi olur.
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 4727 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  26  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost