Ana Sayfa Haberler Foto Galeri Neler Yeni Okul Hatıraları Ziyaretçi Defteri  
    Genel Tanıtım
    Önemli Telefonlar
    Video Köşesi
    Mahallelerimiz
    Köylerimiz
    Okullarımız
    Yöresel Değerlerimiz
    Yöremizde Turizm
    Köşe Yazıları
    Sizden Gelenler
    Rizeli Şehitlerimiz
    Canlı Şehir Kameraları
    Gazeteler
 
Sitemizi rizepazar adlı kişiyi Twitter'da takip et'den Takib edebilirsiniz...
 
 
PAZAR ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ BİRİNCİ
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 6. Proje Tabanlı Beceri Yarışmasında, Pazar Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 'İşlevsel Cep Sedyesi' projesiyle birinci oldu.

05 Mart 2011 Cumartesi
Rize'de alanlarındaki birinci olan okul ve kurumlar belirlendi.

Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik, Rize Öğretmenevi Salonunda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'de proje tabanlı beceri yarışmalarının 2005-2006 eğitim-öğretim yılından itibaren uygulandığını anımsattı.

İsmail Kahraman Kültür Merkezi'ndeki yarışmaya 27 okul ve kurumdan, 5 alanda 36 projenin katıldığını, alanlarında birinci olan kurum ve okulların 14-17 Mart tarihleri arasında Samsun Atakum Endüstri Meslek Lisesinde düzenlenecek olan bölge yarışmasında Rize'yi temsil edeceklerini ifade eden Çelik, ''Geçtiğimiz yıllarda Rize'ye Türkiye birincilikleri getirme başarısını gösterdik. Bu yıl yarışan projelerimiz yine son derece iddialı. Yarışmada en az iki birincilik bekliyoruz. Değerlendirme kurulunun seçicilikteki özeni bizi bu düşünceye itiyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz'' dedi.

Proje Tabanlı Beceri Yarışmasında, bilgi ve iletişim hizmetleri grubunda Çayeli Ahmet Hamdi İshakoğlu Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi ''Gemi Manevra ve Fren Sistemi'', sağlık hizmetleri grubunda Pazar Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ''İşlevsel Cep Sedyesi'', tasarım ve uygulama grubunda Merkez Kız ve Teknik Lisesi ''Bilinmeyen Güzellikleriyle Çay'', turizm ve uygulama grubunda Rize Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ''Kış Güneşi'' ve üretim ve teknoloji hizmetleri grubunda Güneysu Halk Eğitim Merkezi ''Feretikoya Hayat Veren Renkler'' projesiyle birinci oldu.


Anahtar Kelimeler :